C0603X471K1RAC7867
Part number:
C0603X471K1RAC7867
describe:
CAP CER 470PF 100V X7R 0603
  • Tolerance
    ±10%
  • Features
    Soft Termination
  • Voltage - Rated
    100V
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Size / Dimension
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Thickness (Max)
    0.034" (0.87mm)
  • Capacitance
    470 pF