C0805C103K5GAC7800
Part number:
C0805C103K5GAC7800
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 0805
package:
Tape & Reel (TR)
price
4000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Features
    Low ESL
  • Voltage - Rated
    50V
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Temperature Coefficient
    C0G, NP0
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    General Purpose
  • Thickness (Max)
    0.035" (0.88mm)
  • Capacitance
    10000 pF