C0805C472KCRAC7800
Part number:
C0805C472KCRAC7800
describe:
CAP CER 4700PF 500V X7R 0805
price
2500
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Features
    Low ESL, High Voltage
  • Voltage - Rated
    500V
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.055" (1.40mm)
  • Capacitance
    4700 pF