C0805C682J5HAC7800
Part number:
C0805C682J5HAC7800
describe:
CAP CER 6800PF 50V X8R 0805
price
4000
specifications
  • Tolerance
    ±5%
  • Features
    Low ESL, High Temperature
  • Voltage - Rated
    50V
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C
  • Thickness (Max)
    0.035" (0.88mm)
  • Capacitance
    6800 pF