C0805H222J1GACT500
Part number:
C0805H222J1GACT500
describe:
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 0805
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Tolerance
    ±5%
  • Features
    Low ESL, High Temperature
  • Voltage - Rated
    100V
  • Temperature Coefficient
    C0G, NP0
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 200°C
  • Applications
    Downhole
  • Thickness (Max)
    0.035" (0.88mm)
  • Capacitance
    2200 pF