C1206C155K3NAC7800
Part number:
C1206C155K3NAC7800
describe:
CAP CER 1.5UF 25V X8L 1206
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Features
    High Temperature
  • Voltage - Rated
    25V
  • Temperature Coefficient
    X8L
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C
  • Applications
    General Purpose
  • Thickness (Max)
    0.071" (1.80mm)
  • Capacitance
    1.5 µF