C1206C335K8NAC7800
Part number:
C1206C335K8NAC7800
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 3.3UF 10V X8L 1206
package:
Tape & Reel (TR)
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Features
    High Temperature
  • Voltage - Rated
    10V
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Temperature Coefficient
    X8L
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C
  • Applications
    General Purpose
  • Thickness (Max)
    0.071" (1.80mm)
  • Capacitance
    3.3 µF