C1206C682J5HAC7800
Part number:
C1206C682J5HAC7800
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 6800PF 50V X8R 1206
package:
Tape & Reel (TR)
price
4000
specifications
  • Tolerance
    ±5%
  • Features
    Low ESL, High Temperature
  • Voltage - Rated
    50V
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C
  • Applications
    General Purpose
  • Thickness (Max)
    0.035" (0.88mm)
  • Capacitance
    6800 pF