C1210C332KFRAC7800
Part number:
C1210C332KFRAC7800
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 3300PF 1.5KV X7R 1210
package:
Tape & Reel (TR)
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Features
    Low ESL, High Voltage
  • Voltage - Rated
    1500V (1.5kV)
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    General Purpose
  • Thickness (Max)
    0.061" (1.55mm)
  • Capacitance
    3300 pF