C1210C685K8NAC7800
Part number:
C1210C685K8NAC7800
describe:
CAP CER 6.8UF 10V X8L 1210
price
2000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Features
    High Temperature
  • Voltage - Rated
    10V
  • Temperature Coefficient
    X8L
  • Size / Dimension
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C
  • Applications
    General Purpose
  • Thickness (Max)
    0.055" (1.40mm)
  • Capacitance
    6.8 µF