C1210X103KARAC7800
Part number:
C1210X103KARAC7800
describe:
CAP CER 10000PF 250V X7R 1210
price
4000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Features
    Soft Termination
  • Voltage - Rated
    250V
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Size / Dimension
    0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Thickness (Max)
    0.035" (0.88mm)
  • Capacitance
    10000 pF