C1812C104KDRAC7800
Part number:
C1812C104KDRAC7800
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 1812
package:
Tape & Reel (TR)
price
1000
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Features
    Low ESL, High Voltage
  • Voltage - Rated
    1000V (1kV)
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Size / Dimension
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    General Purpose
  • Thickness (Max)
    0.073" (1.85mm)
  • Capacitance
    0.1 µF