C2220C105MAR1C7186
Part number:
C2220C105MAR1C7186
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 1UF 250V X7R 2220
package:
Tape & Reel (TR)
price
300
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Lead Style
    J-Lead
  • Features
    Low ESL
  • Voltage - Rated
    250V
  • Package / Case
    SMD, J-Lead
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Size / Dimension
    0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Thickness (Max)
    0.150" (3.80mm)
  • Capacitance
    1 µF