C2220C224MBR1C7186
Part number:
C2220C224MBR1C7186
describe:
CAP CER 0.22UF 630V X7R 2220
price
300
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Features
    Low ESL, High Voltage
  • Voltage - Rated
    630V
  • Package / Case
    SMD, J-Lead
  • Size / Dimension
    0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.150" (3.80mm)
  • Capacitance
    0.22 µF