C2220C474MBR2C7186
Part number:
C2220C474MBR2C7186
describe:
CAP CER 0.47UF 630V X7R SMD
price
200
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Features
    Low ESL (Stacked), High Voltage
  • Voltage - Rated
    630V
  • Package / Case
    Stacked SMD, 2 J-Lead
  • Size / Dimension
    0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Thickness (Max)
    0.217" (5.50mm)
  • Capacitance
    0.47 µF