C315C221K5G5TA7301
Part number:
C315C221K5G5TA7301
describe:
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 RADIAL
package:
Tape & Reel (TR)
price
2500
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Lead Style
    Straight
  • Voltage - Rated
    50V
  • Size / Dimension
    0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.100" (2.54mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.183" (4.66mm)
  • Capacitance
    220 pF