C315C330K2G5TA
Part number:
C315C330K2G5TA
describe:
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL
  • Tolerance
    ±10%
  • Lead Style
    Straight
  • Features
    Low ESL
  • Voltage - Rated
    200V
  • Temperature Coefficient
    C0G, NP0
  • Size / Dimension
    0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.100" (2.54mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.183" (4.66mm)
  • Capacitance
    33 pF