C317C102J1G5TA7301
Part number:
C317C102J1G5TA7301
describe:
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 RAD
package:
Tape & Reel (TR)
price
2500
specifications
  • Tolerance
    ±5%
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Features
    Low ESL
  • Voltage - Rated
    100V
  • Temperature Coefficient
    C0G, NP0
  • Size / Dimension
    0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.200" (5.08mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.200" (5.08mm)
  • Capacitance
    1000 pF