C317C471F1G5TA
Part number:
C317C471F1G5TA
describe:
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±1%
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Voltage - Rated
    100V
  • Size / Dimension
    0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.200" (5.08mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.200" (5.08mm)
  • Capacitance
    470 pF