C322C103J1R5TA
Part number:
C322C103J1R5TA
describe:
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
  • Tolerance
    ±5%
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Voltage - Rated
    100V
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Size / Dimension
    0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.200" (5.08mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.260" (6.60mm)
  • Capacitance
    10000 pF