C322C103KDR5TA
Part number:
C322C103KDR5TA
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Features
    High Voltage
  • Voltage - Rated
    1000V (1kV)
  • Package / Case
    Radial
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Size / Dimension
    0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    General Purpose
  • Lead Spacing
    0.200" (5.08mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.260" (6.60mm)
  • Capacitance
    10000 pF