C330C105M5U5TA7301
Part number:
C330C105M5U5TA7301
describe:
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL
package:
Tape & Reel (TR)
price
1500
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Lead Style
    Straight
  • Voltage - Rated
    50V
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Size / Dimension
    0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
  • Operating Temperature
    10°C ~ 85°C
  • Lead Spacing
    0.200" (5.08mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.360" (9.14mm)
  • Capacitance
    1 µF