C330C822J1G5TA
Part number:
C330C822J1G5TA
describe:
CAP CER 8200PF 100V NP0 RADIAL
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±5%
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Features
    Low ESL
  • Voltage - Rated
    100V
  • Temperature Coefficient
    C0G, NP0
  • Size / Dimension
    0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.200" (5.08mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.360" (9.14mm)
  • Capacitance
    8200 pF