C333C104K2R5TA
Part number:
C333C104K2R5TA
describe:
CAP CER 0.1UF 200V X7R RADIAL
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    200V
  • Size / Dimension
    0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Lead Spacing
    0.200" (5.08mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.400" (10.16mm)
  • Capacitance
    0.1 µF