C350C104J1G5TA
Part number:
C350C104J1G5TA
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 0.1UF 100V NP0 RADIAL
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±5%
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Features
    Low ESL
  • Voltage - Rated
    100V
  • Package / Case
    Radial
  • Temperature Coefficient
    C0G, NP0
  • Size / Dimension
    0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    General Purpose
  • Lead Spacing
    0.400" (10.16mm)
  • Height - Seated (Max)
    0.400" (10.16mm)
  • Capacitance
    0.1 µF