C410C103M5U5TA
Part number:
C410C103M5U5TA
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 10000PF 50V Z5U AXIAL
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Lead Style
    Straight
  • Voltage - Rated
    50V
  • Package / Case
    Axial
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Size / Dimension
    0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    10°C ~ 85°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10000 pF