C410C104Z5U5TA
Part number:
C410C104Z5U5TA
describe:
CAP CER 0.1UF 50V Z5U AXIAL
  • Tolerance
    -20%, +80%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Size / Dimension
    0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
  • Operating Temperature
    10°C ~ 85°C
  • Capacitance
    0.1 µF