C410C220K1G5TA
Part number:
C410C220K1G5TA
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 22PF 100V NP0 AXIAL
package:
Bulk
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±10%
  • Lead Style
    Straight
  • Features
    Low ESL
  • Voltage - Rated
    100V
  • Package / Case
    Axial
  • Temperature Coefficient
    C0G, NP0
  • Size / Dimension
    0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    22 pF