C412C104J5R5TA
Part number:
C412C104J5R5TA
describe:
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Size / Dimension
    0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Capacitance
    0.1 µF