C430C333M1R5TA7200
Part number:
C430C333M1R5TA7200
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
CAP CER 0.033UF 100V X7R AXIAL
package:
Tape & Reel (TR)
price
2500
specifications
  • Tolerance
    ±20%
  • Lead Style
    Straight
  • Voltage - Rated
    100V
  • Package / Case
    Axial
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Size / Dimension
    0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.033 µF