CAY10-150J4LF
Part number:
CAY10-150J4LF
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 0804
package:
Tape & Reel (TR)
price
10000
specifications
  • Resistance (Ohms)
    15
  • Tolerance
    ±5%
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Pins
    8
  • Package / Case
    0804, Convex, Long Side Terminals
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Size / Dimension
    0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Height - Seated (Max)
    0.018" (0.45mm)