CCMR02.8HXP
Part number:
CCMR02.8HXP
describe:
FUSE CRTRDGE 2.8A 600VAC/300VDC
price
100
specifications
  • Package / Case
    5AG, 10mm x 38mm (Midget)
  • Size / Dimension
    0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
  • Current Rating (Amps)
    2.8A
  • Voltage Rating - AC
    600 VAC
  • Voltage Rating - DC
    300 VDC