CCMR.600HXP
Part number:
CCMR.600HXP
describe:
FUSE CRTRDGE 600MA 600VAC/250VDC
price
100
specifications
  • Package / Case
    5AG, 10mm x 38mm (Midget)
  • Size / Dimension
    0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
  • Current Rating (Amps)
    600mA
  • Voltage Rating - AC
    600 VAC
  • Voltage Rating - DC
    250 VDC