CCSO-914X-250.000
Part number:
CCSO-914X-250.000
manufacturer:
describe:
XTAL OSC SO 250.0000MHZ SNWV SMD
price
1
specifications
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension
    0.560" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Output
    Sine Wave
  • Type
    SO (SAW)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Frequency Stability
    ±100ppm
  • Voltage - Supply
    5V
  • Current - Supply (Max)
    35mA
  • Height - Seated (Max)
    0.210" (5.33mm)
  • Frequency
    250 MHz