CD0603-Z4V7
Part number:
CD0603-Z4V7
manufacturer:
describe:
DIODE ZENER 4.7V 150MW 0603
price
1
specifications
  • Tolerance
    ±5%
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.7 V
  • Impedance (Max) (Zzt)
    78 Ohms
  • Power - Max
    150 mW
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5 µA @ 2 V