CD214A-T11CALF
Part number:
CD214A-T11CALF
CLASSIFICATION:
manufacturer:
describe:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMA
    Surface Mount
  • Type
    Zener
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Applications
    General Purpose
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    22A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    11V
  • Supplier Device Package
    DO-214AC (SMA)
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    12.2V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    18.2V
  • Power - Peak Pulse
    400W