CD214A-T13ALF
Part number:
CD214A-T13ALF
describe:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    18.6A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    13V
  • Supplier Device Package
    DO-214AC (SMA)
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    14.4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    21.5V
  • Power - Peak Pulse
    400W