CD214A-T14ALF
Part number:
CD214A-T14ALF
describe:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMA
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    17.2A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    14V
  • Supplier Device Package
    DO-214AC (SMA)
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    15.6V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    23.2V
  • Power - Peak Pulse
    400W