CD214A-T150ALF
Part number:
CD214A-T150ALF
describe:
TVS DIODE 150VWM 243VC SMA
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    1.6A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    150V
  • Supplier Device Package
    DO-214AC (SMA)
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    167V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    243V
  • Power - Peak Pulse
    400W