CD214A-T30ALF
Part number:
CD214A-T30ALF
describe:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    8.3A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    30V
  • Supplier Device Package
    DO-214AC (SMA)
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    33.3V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    48.4V
  • Power - Peak Pulse
    400W