CD214A-T36CALF
Part number:
CD214A-T36CALF
describe:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMA
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    6.9A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    36V
  • Supplier Device Package
    DO-214AC (SMA)
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    40V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    58.1V
  • Power - Peak Pulse
    400W