CD214A-T48ALF
Part number:
CD214A-T48ALF
describe:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    5.2A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    48V
  • Supplier Device Package
    DO-214AC (SMA)
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.3V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    77.4V
  • Power - Peak Pulse
    400W