CD214A-T58CALF
Part number:
CD214A-T58CALF
describe:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    4.3A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    58V
  • Supplier Device Package
    DO-214AC (SMA)
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    64.4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    93.6V
  • Power - Peak Pulse
    400W