CD214A-T64ALF
Part number:
CD214A-T64ALF
describe:
TVS DIODE 64VWM 103VC SMA
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    3.9A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    64V
  • Supplier Device Package
    DO-214AC (SMA)
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    71.1V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    103V
  • Power - Peak Pulse
    400W