CD214A-T75ALF
Part number:
CD214A-T75ALF
describe:
TVS DIODE 75VWM 121VC SMA
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    3.3A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    75V
  • Supplier Device Package
    DO-214AC (SMA)
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    83.3V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    121V
  • Power - Peak Pulse
    400W