CD214B-T18ALF
Part number:
CD214B-T18ALF
describe:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMB
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    20.5A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18V
  • Supplier Device Package
    SMB (DO-214AA)
  • Unidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    29.2V
  • Power - Peak Pulse
    600W