CD214B-T22CALF
Part number:
CD214B-T22CALF
describe:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    16.9A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    22V
  • Supplier Device Package
    SMB (DO-214AA)
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    24.4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    35.5V
  • Power - Peak Pulse
    600W