CD214B-T24CALF
Part number:
CD214B-T24CALF
describe:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMB
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    15.4A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    24V
  • Supplier Device Package
    SMB (DO-214AA)
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    26.7V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    38.9V
  • Power - Peak Pulse
    600W