CD214B-T45CALF
Part number:
CD214B-T45CALF
describe:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMB
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    8.3A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    45V
  • Supplier Device Package
    SMB (DO-214AA)
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    50V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    72.7V
  • Power - Peak Pulse
    600W