CD214B-T70CALF
Part number:
CD214B-T70CALF
describe:
TVS DIODE 70VWM 113VC SMB
  • Package / Case
    DO-214AA, SMB
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs)
    5.3A
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    70V
  • Supplier Device Package
    SMB (DO-214AA)
  • Bidirectional Channels
    1
  • Voltage - Breakdown (Min)
    77.8V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    113V
  • Power - Peak Pulse
    600W